آخرین اخبار

آخرین تولیدات

جرعه

چهل برنامه معارفی شبکه رسانه‌ای صف به مناسبت ایام فاطمیه

به گزارش خبرگزاری مهر حجت‌الاسلام میلاد امینی موحد مسئول شبکه رسانه‌ای صف درباره تولیدات ایام فاطمیه گفت: «سرچشمه آفتاب» عنوان جدیدترین موشن‌گرافی شبکه رسانه‌ای صف است.

وی افزود: این برنامه با هدف ارائه اطلاعات صحیح از زندگی و سیره حضرت فاطمه زهرا با تکیه بر مطالب کتاب انسان ۲۵۰ ساله تهیه و تولید شده است.

امینی موحد با اشاره به مجموعه ده قسمتی «جرعه های معرفت» ویژه‌ی ایام فاطمیه خاطرنشان کرد: این مجموعه، احادیثی پیرامون نقش و ارزش قیام حضرت زهرا در مدینه و در حمایت از ولایت بوده که در قالب موشن گرافی تهیه و از شبکه سه سیما روی آنتن خواهد رفت.

این فعال حوزه‌ی فیلم و مستند ادامه داد: جرعه‌های معرفت، توسط شبکه رسانه‌ای صف در ده قسمت تولید شده و بعد از اکران از شبکه‌های تلویزیونی در فضای مجازی نیز منتشر خواهد شد.

مسئول شبکه رسانه‌ای صف مجموعه «خطبه خوانی» را به عنوان سومین محصول پیرامون ایام فاطمیه معرفی کرد و پیرامون اهمیت پرداختن به خطبه فدکیه گفت: این خطبه که پس از تلاش‌های بی‌نتیجه فاطمه (سلام‌الله‌علیها) جهت استرداد فدک در حقیقت شکوائیه‌ای بود که زهرا (سلام‌الله‌علیها) از وضع زمانه ابراز داشت. او که از وضعیت پیش آمده پس از رحلت پدر ناراضی بود، فدک را بهانه‌ای جهت اعلام مواضع به حق خود دید و به بیان و شرح دیدگاه‌های خود پیرامون مسائل مهم جامعه پرداخت. آنچه بیشتر در نظر شیعه حائز اهمیت است، آن قسمت از خطبه است که به شرح وقایع پیش آمده پس از رحلت پیامبر بزرگ اسلام (صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم) می‌پردازد. این خطبه حاوی مطالب و مسائل عمیق فکری بسیاری است که نشان از آگاهی و معرفت حضرت به موضوعات علمی دارد، اما بخش تاریخی خطبه از نظر شیعه دارای اهمیت بیشتری است.

دربرنامه خطبه خوانی با حضور مجریان تلویزیون و گویندگان مطرح رادیو بدنبال قرائت بخش‌هایی از خطبه فدکیه در تلویزیون هستیم.

حجت‌الاسلام امینی موحد با اشاره به برنامه «پای منبر» به عنوان چهارمین مجموعه فاطمی ادامه داد: در مجموعه‌ی «پای منبر» به ارائه قطعه‌هایی کوتاه از خطابه‌های سخنرانان انقلابی کشورمان پرداخته ایم که با محور انقلاب فاطمی مطالبی را ارائه کرده اند.

مسئول شبکه رسانه‌ای صف توجه به اهمیت معرفی حضرت زهرا بعنوان الگوی حمایت از ولایت در شعرهای آئینی را محور تولید برنامه «دوخط روضه» دانست و افزود: در این مجموعه چهارده قسمتی با همراهی شاعران برجسته آئینی مهمان خانه‌های مردم خواهیم شد و مرثیه‌های جدیدی را به سمع و نظر مخاطبان خواهیم رساند.

حجت الاسلام و المسلمین امینی موحد همچنین به توصیه‌های مکرر رهبر انقلاب «مبنی بر استفاده شاعران از سخنان معقول، منطقی و برخاسته از نگاه و سلیقه‌ی درست» اشاره کرد و با استناد به سخنان وی اظهارداشت: «مدح و مصیبت ائمه (علیهم‌السلام) بخش مهمی از شعر دینی است، اما در این بخش باید سخنان معقول، منطقی و برخاسته از نگاه و سلیقه‌ی درست به کار برده شود و از برداشت‌های عامیانه و سطحی، و بیان مسائل جعلی و توهمی پرهیز شود.

وی در پایان از زحمات آقایان حبیب نواصر، احمد فاضلی، محمد حسن حردانی، مهدی حزباوی، مرتضی جعفرزاده، محمد جواد رفیعی نیا، کریم ریاحی نژاد، حسن طریفی، علی باوی واحمد نیسی بعنوان عوامل تولید این برنامه‌ها تقدیر و تشکر بعمل آورد و تاکید کرد: تمامی محصولات شبکه رسانه‌ای صف و همچنین دو نماهنگ «سردار آسمانی» و «خداحافظ فرمانده» با محوریت حاج قاسم سلیمانی در روزهای منتهی به ایام فاطمیه از شبکه‌های سه، افق، مستند، امید، خبرپخش خواهند شد.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

  • سلام ،خوش آمدید , مهمان
إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ الَّذينَ يُقاتِلونَ في سَبيلِهِ صَفًّا كَأَنَّهُم بُنيانٌ مَرصوصٌ