آخرین اخبار

آخرین تولیدات

پایتخت موکب ها

“پایتخت موکبها” راهی قاب تلویزیون شد

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، مستند «پایتخت موکبها» با هدف معرفی یکی دیگر از زیبایی‌های پدیده‌ی اربعین در استان خوزستان، توسط شبکه رسانه‌ای صف، وابسته به مرکز فرهنگی عصر ظهور اهواز- تهیه و تولید شد.

حجت‌الاسلام میلاد امینی موحد کارگردان مستند «پایتخت موکبها» در گفت‌وگو با خبرگزاری ایکنا ضمن تأکید بر جایگاه ویژه‌ حماسه اربعین در تعمیق باورهای دینی و شعائر مذهبی، اظهار کرد: این مستند که به مدت ۳۰ دقیقه است، موکب‌هایی را نمایش می‌دهد که در دو ماه محرم و صفر در شهر اهواز برپا شده و اکنون به عنوان یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین قطب‌های فرهنگی در کلانشهر اهواز به حساب می‌آیند.

امینی موحد ادامه داد: در مستند «پایتخت موکبها» نشان داده می‌شود که موکب‌های شهر اهواز رسالت خود را از صرف پذیرایی و توزیع نذورات فراتر دانسته و با برگزاری مجالس سخنرانی، روضه و شعرخوانی به تعمیق معارف و باورهای شیعی می‌پردازند.

وی گفت: این موکب‌ها نه تنها لوگوی ادارات و سازمان‌های دولتی را به دوش نمی‌کشند که خود با افتخار هزینه‌‌های کلان تجهیز محل و پذیرایی از عزاداران حسینی را به عهده گرفته‌اند.

کارگردان مستند «پایتخت موکبها» افزود: در این مستند به این موضوع پرداخته می‌شود که موکب‌های سطح شهر اهواز از عشایر خون‌گرم عرب تا عشایر غیور بختیاری را با شعار «حب الحسین یجمعنا» و با لباس «خادمی سیدالشهدا» یک رنگ و یک دست کرده است.

کارگردان این مستند از برگزاری آیین رونمایی مستند موکب خبر داد و خاطرنشان کرد: این مستند پس از رونمایی، از شبکه‌های مختلف سیما نمایش داده خواهد شد.

گفتنی است، مستند «پایتخت موکبها» به کارگردانی میلاد امینی موحد و تهیه‌کنندگی اسماعیل معنوی تولید شده است.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

  • سلام ،خوش آمدید , مهمان
إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ الَّذينَ يُقاتِلونَ في سَبيلِهِ صَفًّا كَأَنَّهُم بُنيانٌ مَرصوصٌ